liepos 10, 2021

„Mantinga“ žengia į priekį: inovatyvūs sprendimai tampa vis draugiškesni aplinkai

Pasidalinti

Draugiški aplinkai sprendimai užkariauja gamybos areną, o tvarumas tampa tikslų siekiamybės koncepcija. Atliekų rūšiavimas, šilumos pertekliaus panaudojimas ar sąskaitų perkėlimas į elektroninę erdvę – tai tik keli iš žingsnių, jau keliančių įmones į aukštesnį lygį. 

1998 metais įsikūrusi duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonė „Mantinga“ visais laikais siekė tobulinti procesus ir iki šiol sėkmingai diegia naujoves gamybos grandyje. Tačiau kaip pastebi įmonės generalinis direktorius Mantas Agentas, šiais laikais vien naujausių technologijų ir inovatyvių sprendimų nepakanka: „Laikomės požiūrio, kad gamybą greitinantys sprendimai turi būti ne tik inovatyvūs, bet tuo pačiu ir tvarūs bei draugiški gamtai“.

Iki paskutinio trupinio

Nuo kartono iki plastiko – kiekvienais metais įvairių atliekų rūšiavime „Mantinga“ siekia vis aukštesnių rezultatų. Pernai bendras išrūšiuotų atliekų vidurkis siekė net 64 proc., tuo tarpu įmonėje naudojamas kartonas išrūšiuojamas ir perduodamas perdirbimui visu 100 proc. Taip pat sparčiai mažinamos plastiko sąnaudos, įgalinami atsinaujinantys šaltiniai. 

Dar vienas inovatyvus įmonėje taikomas sprendimas – trupinių ir kitų bioskaidžių atliekų naudojimas biokuro gamybai. Tešlos likučiai, prancūziškų dešrainių trupiniai, daržovių liekanos – visa tai yra tinkama žaliava biodujų gamybai. Ekologiško kuro gamybai taip pat perdirbami visi riebalai, susidarę gamybos metu. 

Elektroninės sąskaitos saugos medžius

Iki 15 medžių per metus – tiek galima sutaupyti skaitmenizuojant pardavimo sąskaitas. Toks, rodos, paprastas sprendimas įmonei leidžia sutaupyti virš 800 kg popieriaus segtuvų, tad į elektroninę erdvę perkelti darbuotojų atostogų prašymai bei pirkimo sąskaitos leidžia pasiekti žymesnį efektą. „Pastaruoju sprendimu planuojama sutaupyti papildomai 700 kg popieriaus per metus“, – pasakojo M. Agentas. 

Sutaupys tūkstančius kilogramų plastiko

Įmonėje sumažinus plastikinių kibirų skaičių, padažai bei įdarai pradėti gaminti vietoje ir pilstyti į daugkartines tonines talpas. Kaip pasakoja „Mantinga“ vadovas, būtent šiuo būdu naujos technologijos ir palengvintas darbo procesas persipina su veiksmais, tausojančiais gamtą: „Šis sprendimas padeda mums neišmesti beveik 1,5 tūkst. kilogramų plastiko. Taip įdiegta ne tik dar viena aplinkai draugiška iniciatyva, bet ir efektyviai padidintas darbo našumas“.

Mažindami plastiko sąnaudas „Mantinga“ taip pat sudarė susitarimus dėl panaudotų plastikinių palečių perdirbimo, atsisakė plastikinių įvaizdinių maišelių – juos keičia popieriniais. 

Iki 2030 metų įmonė pasiryžusi įgyvendinti ambicingus užmojus – gaminamai produkcijai naudoti visiškai perdirbamą pakuotę.
Pasiteisinus atliktiems bandymams, šiuo metu gamyboje gaminių fasavimui nuo 30 mk pereinama prie 25 mk storio plėvelės. Tad per metus įmonė planuoja sunaudoti iki 2700 kg mažiau šios plastiko žaliavos. Jau liepą senas plėveles pakeisiantis sprendimas, anot „Mantinga“ vadovo, padės sunaudoti vidutiniškai 18 proc. mažiau plastiko produkcijos pakuotėms, tad vėl gi reikšmingai sumažins sąnaudas, prisidės prie gamtos tausojimo. 

„Mantinga“ gamyklose jau dabar naudojama visiškai iš atsinaujinančių šaltinių gaminama elektros energija. Iš kompresorių ir EKO blokų surinkta šiluma pasitelkiama pastatų šildymui ir karšto vandens ruošimui. Nuo šių metų gegužės 99 proc. įmonėje naudojamų lempų yra LED, o elektriniai krautuvai šiemet sudaro jau 81 proc. gamybos įrangos.

Ateityje įmonė ketina diegti dar daugiau socialiai atsakingų, gamtai draugiškų alternatyvų. Susitarimas su organizacija „Tušti narvai“ įpareigoja „Mantingą“ iki 2025 metų visiškai atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių. 

Pasidalinti