liepos 12, 2022

Lietuvoje pagamintos spurgos – ir Amerikoje

Pasidalinti

Didžiausia duonos, užkandžių ir šaldytos produkcijos gamintoja Baltijos šalyse „Mantinga“ atvėrė spurgų eksporto kelius į neretai spurgų tėvyne laikomą Ameriką. Už Atlanto keliauja būtent amerikietiško stiliaus lietuvių pagamintos spurgos, iš viso 12 skirtingų skonių. 

„Amerika neretai asocijuojasi su spurgomis. Nenuostabu, jomis mėgaujasi ne tik filmų veikėjai – tai iš tiesų populiarus desertas šioje šalyje. Dėl šios priežasties, o kartu ir vietinių gamintojų ištobulinto produkto, patekti į JAV rinką su spurgomis tikrai nėra lengva. Sėkmė nusišypsojo parodoje – vietinius labiausiai nustebinome savo produkto kokybe. Į valstijas pirmosios spurgos iškeliavo balandį, jau esame gavę ir tolimesnius užsakymus“, – sako „Mantinga“ rinkodaros ir pardavimų vadovas Laimutis Kunigėnas. 
 
Į JAV „Mantinga“ eksportuoja įvairiausių skonių amerikietiškas spurgas – karamelės, kokosų ar net kramtomosios gumos, didžiausią kiekį sudaro spurgos su aviečių bei braškių įdaru. Įmonė bendradarbiauja su stambiu JAV platintoju, planuojama, kad produktai bus paskirstyti po visą šalies teritoriją, vietiniuose prekybos tinkluose. 

Amerikietiško stiliaus spurga (angl. donut) – tai spurga, viduryje turinti skylę. Aliejuje keptų spurgų pradininkais laikomi olandai, tačiau amerikiečiai patobulino jų gaminamas spurgas – apvalios spurgos pilnai neiškepdavo, tad amerikiečiai sugalvojo viduryje išmušti skylę, kuri užtikrino pilną spurgos iškepimą. 

„Mantinga” asortimente kiek daugiau nei 50 skirtingų skonių ir rūšių spurgų. 2021 m. įmonė pagamino daugiau nei 40 mln. vienetų spurgų. Apie 65 proc. šio kiekio yra eksportuojama. Paskutinį šių metų ketvirtį daugiausiai spurgų keliavo į Latviją, Estiją bei Ukrainą.
 
Bendrovė produktus į Ameriką eksportuoja jau daugiau nei dešimtmetį. Didžiausią jų dalį sudaro duonos gaminiai. Bendrai JAV rinka sudaro tik 2,5 proc. viso „Mantinga“ eksporto, tačiau sėkmingai eksportuojant spurgas, ši dalis turi potencialo augti. Įmonė iš viso eksportuoja į 37 šalis, daugiausiai į Baltijos bei Skandinavijos šalis, tačiau produktai pasiekia ir tokias tolimas šalis kaip Japonija ar net Čilė. 

„Mantinga Group“ – viena pažangiausių maisto gamybos įmonių Baltijos regione. Įmonės asortimente yra daugiau nei 1000 skirtingų produktų, tarp kurių duonos gaminiai, įvairūs užkandžiai bei šaldyta produkcija. 


 

Pasidalinti