lapkričio 8, 2022

Mantinga – „Vyno ir deserto“ čempionate

Pasidalinti

Lapkričio 7-ąją, pirmadienį, „Vaidilos teatre“ sostinėje įvyko dvyliktasis Lietuvos someljė mokyklos organizuojamas Vyno ir desertų derinių čempionatas. Konkurse savo jėgas pirmą kartą išbandė ir Mantinga komanda.

Mantinga komisijai pristatė desertą „Vasaros takais“. Deserto pavadinimas parinktas ne atsitiktinai – visi deserto ingredientai lietuviški, natūralūs, primenantys vasarą.

Pagrindine nata deserte žaidė agurkas, kuris įgijo kiek neįprastą – želės formą;
špinatų biskvitas tarsi kvietė pakeliauti žalioms vasaros pievomis,
miško medaus pagrindu pagamintas desertą dengiantis kremas kvietė pievose išgirsti dūzgiančias bites,
o kad nebūtų per saldu, lyg šuolis į vėsų ežerą deserte gaivino svarainių juntama rūgštelė.

Desertą sukūrė Mantinga duonos technologė Viktorija Vyšniauskaitė kartu su kitų naujų gaminių technologų pagalba.  

Čempionatas išskirtinis tuo, kad jame vertinamas ne tik desertas, bet jo ir vyno derinys. Tad svarbų vaidmenį konkurse suvaidino ir komandą papildė someljė Enrika Norkutė.

„Desertai nėra Mantinga sritis, tad tai mums buvo kūrybiškas ir drąsos reikalaujantis iššūkis. Kasmet jame dalyvauja geriausių Lietuvos restoranų šefai bei konditeriai, turintys ne tik profesinę, bet ir dalyvavimo tokiuose konkursuose patirtį. Žinodami tai, į konkursą ėjome ne laimėti, o sudalyvauti, garsinti Mantinga vardą ir parodyti, kad ne tik mylime savo kasdienį darbą, bet nebijome iššūkių, esame kūrybiški ir galime daug daugiau nei gali atrodyti. Grįžome įgavę naujos patirties, įkvėpimo ir.. privertę Lietuvos gurmanus apie Mantinga galvoti šiek tiek plačiau“, – sako Mantinga komunikacijos vadovė Monika Pulokė.

Šių metų čempionate dalyvavo 13 komandų. Jų sukurtus desertus bei vyno derinius vertino kompetentinga komisija: čempionato sumanytojas, Lietuvos someljė mokyklos bei „Vyno klubo“ įkūrėjas ir „Vyno žurnalo“ vyr. redaktorius Arūnas Starkus; televizijos laidų vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson, „Desertų klubo“ įkūrėja Asta Petrus, Someljė mokykos ir „Vyno klubo“ įkūrėja Rasa Starkus, „Vyno žurnalo“ autorius Linas Vaitulevičius, „Gero skonio“ redaktorė Rasa Ščeponienė, Lietuvos someljė asociacijos prezidentas ir 2021 m. metų čempionato nugalėtojas Arminas Darasevičius ir Latvijos someljė asociacijos atstovė Linda Karpenko.
 

Pasidalinti