Mūsų kelias tvarumo link

 

Tapti klimatui neutraliu verslu

UAB „Mantinga Group“ kartu su visa Europa jungiasi prie kilnaus tikslo –  siekti neutralių CO2e emisijų iki 2050 m. Puikiai suprantame to svarbą ir mastą, jeigu nepradėsime dabar, tai kada?
Jau dabar esame žengę didelį žingsnį šio tikslo link – renkamės elektros energiją iš 100 % atsinaujinančių išteklių. Toliau ieškosime būdų mažinti šį pėdsaką tobulinant savo gamybą, diegiant naujas švaresnes technologijas, ugdant darbuotojų ir visuomenės požiūrį į šią temą.

Atsakingos žaliavos

Kadangi suprantame atsakingų žaliavų svarbą sieksime, jog visa mūsų gaminamuose produktuose naudojama kakava (nuo 2025 m.) būtų išgaunama atsakingai ir būtų sertifikuota UTZ arba RFA (Rainforest Alliance). Žengėme ryžtingą žingsnį įsipareigodami nuo kitų metų naudoti tik RSPO sertifkuotą palmių aliejų. Jau dabar pas mus 99 % naudojamo palmių aliejaus yra RSPO sertifikuotas ir jau nuo 2023 m. 50 % mūsų naudojamų kiaušinių - „laimingų" vištų.

Atsakinga pakuotė

Stengiamės naudoti perdirbamas ir lengvai atskiriamas pakuotes, įsipareigojame mažinti savo išleidžiamų pakuočių kiekį, manome, kad pakuotės turi keistis pagal vartotojų poreikius bei vis atsirandančias naujas galimybes tvaresnei pakuotei.
Pakuojant savo gaminius sunaudojame nemažai celiuliozės pagrindu pagamintos pakuotės, todėl nusprendėme prisijungti prie globaliai plintančios iniciatyvos rinktis FSC sertifikuotas pakuotes, pradedant savo pokyčius nuo popieriaus ir kartono (100% nuo 2023 m.) ir 2025 m. užbagiant su atsakingai išgaunama mediena.
 

Išteklių tausojimas

Sieksime per ateinančius 5 m. sumažinti 10 % naudojamos energijos ir vandens (lyginant su 2022 m kiekiu).
Užsibrėžėme tikslą tarpti atsakingais gamintojais, todėl svarbu siekti „daugiau su mažiau“ principo, suprantame, kad reikia rinktis ne tik atsakingus išteklius, bet ir mažinti jų vartojimą, tik taip iš tiesų prisidėsime prie tvaraus rytojaus kūrimo.

Vykdomi tyrimai

Pateikiame savo veikloje vykdomų tyrimų duomenis.