sausio 27, 2022

Po „Mantingoje“ atliktos praktikos pasiūlytas darbas ir kilimas karjeros laiptais

Pasidalinti

Universiteto privalomoji praktika yra ne tik galimybė išmokti įgytas žinias pritaikyti darbovietėje, bet ir galimybė surasti nuolatinį darbą. Tai rodo duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonės „Mantinga“ patirtis.  Įmonėje po atliktos praktikos nuolatiniam darbui lieka lygiai pusė visų praktikantų. Viena iš jų – iždo projektų vadybininkė Simona Milaveckienė, kuri per pusantrų metų „Mantingoje“ spėjo dar ir pakilti karjeros laiptais. 

Simona, studijuodama Kauno technologijų universitete (KTU) finansų srityje, 2020 m. vasarį atliko praktiką „Mantingos“ analizės skyriuje. Pasak jos, praktikos metu ji ne tik atlikdavo daug įvairių užduočių, išmoko analitiko darbo specifikos, bet ir įsiliejo į kolektyvą. 

„Labai džiaugiausi, jog praktikos metu kolegos priėmė mane ir į pačią komandą. Kartu minėjome gimtadienius, kitas šventes, leidome laiką. Kolegos labai daug ko mane išmokė, nežiūrėdavo kaip į papildomą naštą. Darbų dariau daug ir įdomiau. Tad tikrai džiaugiuosi šiuo praktikos pasirinkimu“, – sako S. Milaveckienė. 

Pasibaigus praktikai, Simona pasidalijo su kolegomis, kad ją domintų darbas įmonėje. Tačiau tą akimirką tinkamų laisvų pozicijų nebuvo. Nepaisant to, jos gyvenimo aprašymas buvo išsaugotas ir nepraėjus nė pusmečiui su Simona buvo susisiekta ir pasiūlyta pasirinkti netgi iš dviejų atsiradusių pozicijų. Taip prieš daugiau nei metus pašnekovė tapo projektų finansavimo vadovės asistente. 

Tuomet S. Milaveckienė džiaugėsi tuo, jog darbas – labai įvairialypis, o naujų įgūdžių išmokstama kone kasdien: „Teko ir su bankais bendrauti, ir sudarinėti įvairias sutartis, teikti raštus, informuoti apie pasikeitimus, ieškoti finansavimo galimybių. Kadangi šioje pozicijoje nebuvo monotonijos, tad ir augimui buvo erdvės.“ 

Ir štai nuo pernai spalio Simona jau dirba kaip iždo projektų vadybininkė. Ji dalijasi, kad be galimybės augti, taip pat darbe ypatingai svarbu yra vadovas. 

„Darbe labai svarbu aiškumas, bendravimas, ryšys su kolegomis ir su vadovu. Svarbu, kad ne tik nurodymai būtų nuleidžiami. Žinoma, ir atgalinis ryšys svarbus. Ir ne tik tada, jei kažkas padaryta ne taip. Kaip tik manau, kad darbuotojui labai svarbu išgirsti, kas yra daroma gerai“, – priduria S. Milaveckienė. 

„Mantingos“ personalo departamento direktorė Nijolė Daukšienė dalijasi, kad 2020 m. po atliktos praktikos įmonėje pasiliko dirbti iš karto arba praėjus tam tikram laiko tarpui net kas antras praktikantas. 

„Labai teigiamai žiūrime į praktikantus įmonėje. Džiaugiamės, galėdami pagelbėti pradedantiems profesionalams, suteikdami jiems reikalingų žinių ir startą darbo rinkoje. Bet didžiuojamės tuo, jog didelė dalis praktikantų pasilieka dirbti „Mantingoje“. Tai parodo, jog praktika pas mus yra vertinga, o po jos buvę studentai yra pasiruošę darbui“, – sako N. Daukšienė. 

Šiuo metu „Mantinga“ ieško praktikantų į technikos bei personalo skyrių. Tačiau norintys atlikti praktiką įmonėje visuomet gali prisistatyto ir aptarti galimybes. Be to, praktikantams gali būti suteikiama galimybė praktiką atlikti nuotoliu. 

Pasidalinti