kovo 7, 2023

Tvarumo planai: „Mantingoje“ – elektromobilių krovimo stotelės

Pasidalinti

Tvarumas yra vienas strateginių „Mantinga “ prioritetų. Vienas iš išsikeltų tvarumo tikslų – tapti klimatui neutraliu verslu (carbon neutral), mažinant savo paliekamą CO2 pėdsaką. Be kitų įgyvendinamų žingsnių, renkantis lengvuosius automobilius pirmenybę teikiama hibridiniams automobiliams, tad vis labiau jaučiamas poreikis turėti galimybę šiuos automobilius pasikrauti prie biuro. Gavus finansavimą iš ES fondų, šis poreikis greitu metu bus išpildytas – greitu metu „Mantinga“ teritorijoje bus įrengtos elektromobilių krovimo stotelės..  

Įsirengti elektromobilių krovimo stoteles įmonę paskatino galimybė gauti paramą iš jungtinio projekto „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“ pateikus paraišką Lietuvos energetikos agentūrai pagal paskelbtą kvietimą „Juridinių asmenų privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas darbovietėse“. Gauta paramos sumas – kiek daugiau nei 2800 Eur.  
 
Krovimo stoteles planuojama įrengti prie centrinio „Mantinga“ biuro iki šių metų vasaros pabaigos. Pagal numatytą projektą, bus įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo stotelės, kiekviena jų turės po dvi krovimo prieigas.  
 
Tam, kad „Mantinga“ poveikis aplinkai būtų dar mažesnis, taip pat planuojama įsigyti ir tris plug in hibridinio modelio automobilius, kurie prisidės prie ES projekto tikslų įgyvendinimo. Vienas iš automobilių, planuojama, kad bus pristatytas dar šių metų pavasarį, kiti du – 2024 metų pradžioje.  

Jau dabar įmonė įgyvendina ne vieną priemonę, leidžiančią mažinti paliekamą CO2 pėdsaką: EKO blokai įdarbina gamybos metu išskirtą šilumą, naudojama elektros energija iš 100 % atsinaujinančių išteklių, gamybos procesai vis efektyvesni, baigiamas įrenginėti energetinis dvynys ir pan. Šis projektas – dar vienas žingsnelis į priekį siekiant tikslo. Kaip atsakingas verslas „Mantinga“ nuolat juda tvarumo link ir savo sprendimais prisideda prie Europos siekio iki 2050 metų tapti pirmuoju neutralaus poveikio klimatui žemynu.  

 Apie „NextGenerationEU“ projektą: 

„NextGenerationEU“ yra daugiau nei ekonomikos atkūrimo planas – tai unikali galimybė po pandemijos tapti stipresniems, pertvarkyti savo ekonomiką, visuomenę ir kurti Europą, kuri būtų naudinga visiems. 

Ne mažiau kaip 30 proc. ekonomikos gaivinimo plano „NextGenerationEU“ ir ES septynerių metų biudžeto lėšų numatoma skirti kovai su klimato kaita ir žaliesiems projektams remti.  

Pasidalinti